Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] dziwnie rozświetlający sie ksenon

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] dziwnie rozświetlający sie ksenon

    Biorę pod uwagę oba bo czemu nie. Ja miałem 105 koni w BXE i byłem bardzo zadowolony. Problem taki, że w dniu wypadku brakło jej 400 km do 100kkm i teraz ciężko znaleźć coś co mi ją zastąpi...

    A PW do luka już poszło.

  • #2
    [O2] dziwnie rozświetlający sie ksenon

    witajcie koledzy,

    chciałbym zapytać się bardziej doświadczonych osób co może być przyczyna takiego dziwnego rozświetlania się lewego ksenonu w RS 2006 rok. Zauważyłem jak teraz nastały zimniejsze dni jak zaplam lampy to lewy ksenon przez 2-3 sekundy świeci się na taki różowy kolor. później jest wszystko OK rozświetli się i potem jest biało-niebieski. Latem tego nie było nawet przez chwilę, zawsze rozpalał sie tak jak powinien.
    Chciałem zaznaczyć, że żarówki wymieniałem pod koniec sierpnia tego roku. zakupiłem oryginał z tego sklepu:
    Naprawa lamp samochodowych, reflektorów - Poznań | Xenon-Serwis
    polecił mi znajomy.
    czy przyczyna może leżeć po stronie przetwornicy? jeśli nie będę tego naprawiał to czy za jakiś czas mogę mieć przepalona żarówkę lub będzie świeciła na lekko inny kolor? bo nie jedno auto mijam z dwoma różnymi odcieniami ksenonu i to bardzo źle wygląda więc nie chciałbym do tego doprowadzić.

    Komentarz


    • #3
      różowy wskazuje na kończący się palnik
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez mateo91
        ksenon przez 2-3 sekundy świeci się na taki różowy kolor
        tak jak kolego krzynol, już napisał, palniki do wymiany, najpewniej parami wymieniać.
        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

        Komentarz


        • #5
          Ale jak palnik. Napisałem wyżej iż w tym roku kupiłem niwe oryginalne z jakiego źrodła tez dałem. Może ten palnik cos uszkadza jak po takim krótkim czasie juz jest do wymiany. Minęło może około 3 mc.

          [ Dodano: Czw 04 Gru, 14 22:17 ]
          Jeszcze pragnę dodać kupiłem dwa i wymieniłem w tym samym czasie bo wiem ze trzeba dwa na raz zmieniać.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez mateo91
            niwe oryginalne z jakiego źrodła tez dałem
            :szeroki_usmiech
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              mateo91, dobre źródło to ma Enriquez
              kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

              SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

              Komentarz


              • #8
                Ja też kupowałem swoje w xenon-serwis. Dwa lata temu. Śmigają idealnie.
                U mnie z kolei prawa lampa zaczęła mieć efekt stroboskopu. Wymieniłem komplet.
                O czarnulę dba Robekcool http://www.k-mot.pl/page7.php
                Graty i płyny ustrojowe zapewnia Kondzio http://www.oilspa.pl/

                Komentarz


                • #9
                  no to teraz juz nie wiem czy wina leży po stronie żarników kupionych nowych w tym sklepie z linku, czy gdzieś "głębiej" i przetwornica jest juz lekko zużyta?

                  Komentarz


                  • #10
                    mateo91 przełóż przetwornice lub palniki stronami i szybko się dowiesz co szwankuje.

                    Jeśli to palnik to myslę że wystarczy zakup tylko jednej sztuki biorąc pod uwagę że niedawno kupiłeś dwa nowe. Aczkolwiek tym razem poszukaj innego źródła :szeroki_usmiech

                    Komentarz


                    • #11
                      no widzisz dziekuję za podpowiedź. proste rozwiązanie a skuteczne . jeśli wyjdzie, że palnik to zapewne reklamacji mi nie uzna, bo stwierdzi że przetwornica może ją uszkodziła.

                      pewne źródło jest u Pana Enriquez???

                      Komentarz


                      • #12
                        A to już jak uważasz...

                        tak przy okazji podczas przepinania posprawdzaj dokładnie złącza, ich czystość, zawilgocenie itp. Może być tak, że w momencie zapłonu i podawania ~20kV napięcia gdzieś jest przebicie i przysłowiowo "wali łukiem elektrycznym po błotniku". Potem do podtrzymania świecenia potrzebne jest już dużo niższe napięcie poniżej 100V.

                        Ja z własnej strony mogę z czystym sumieniem polecić sprzedawców z Allegro:

                        Exclusive_Lights

                        Bestlook1

                        cobrizo

                        Wiele razy kupowałem tam różne źródła światła i raczej mają oryginalny towar.

                        Co do reklamacji raczej powinni Ci uznać - oryginalna przetwornica niema raczej prawa uszkodzić palnika. Jak tylko masz paragon i okaże się, że to palnik to walcz o swoje bo nic nie tracisz.

                        [ Dodano: Pon 08 Gru, 14 09:33 ]
                        mateo_91 - Jakieś wieści w temacie ? Udało Ci się znaleźć przyczynę?

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X